Založ si blog

Strata kamaráta

Milujem kamarátstvo na celý život. Áno, milujem, ale iba ironicky. Pravda, ktorú som zistil je „desivá“ – neexistuje navždy. Smejte sa, koľko chcete, ale je to úplne jednoduché – radi sa spolu stretávate, máte spoločné zážitky, spoločné záľuby a potom sa to otočí o 180° stupňov. Zrazu sa nevidíte pár dní, pretože obaja robíte niečo iné, nemáte na seba čas, lebo jeden robí vtedy, druhý vtedy, jeden robí osem hodín, druhý trinásť, jeden má plat taký, kamoš zas onaký. A potom bum – rozpadne sa to, ako domček z karát. Ako blesk z čistého neba sa dozviem, že sa so mnou nedá kamarátiť, lebo som neustále v robote a myslím len na peniaze, a že vedenie mi vliezlo na mozog. Len ja to nerobím preto, aby som bol v práci, ale musím, lebo mám nejakú zodpovednosť. A niekedy aj do 22:00. A na ďalší deň na ôsmu do práce. A nejako takto dookola. Ak sa kvôli tomuto rozpadajú mnohoročné kamarátstva, tak potom my ľudia sme hrozné svine.

P.S.: Niektorí ľudia sú aj dobrí.

Manami

13.08.2018

Rozbijem steny rukami. A medzi nami. A nechajme nazývať sa hlupákmi. Pre nás to nič neznamená. Oni sami sa nechápu. A ty hrdinka z kníh, Manami. Letíš ku mne, vlakmi. Celý deň hľadám ťa viac »

Izolovaný

28.12.2017

Znova dýcham, znova robím krok späť. Naše reči pusté, nevinné. A znova posteľ, pobozkaj ma, spití koko*i v klube, no ja nežiarlim, nenávidím. Nás rozdelili na dvoch, no oj*buješ, poď. viac »

Sila vôle

17.02.2017

Sediac na podlahe. Kolená pod seba schovám. A myslím si – ja nie som taký. Aby som bol jediný. Z hĺbky oči dvíham. I slzy opäť zachraňujú. Bežať, i jak vlk topiť sa. No nespomaľujem. viac »

bavme sa o jedle, 2018

Keď sú škola a výživa hrou

20.11.2018 13:00

Farmári pochopili, že deti a mládež, ich vnímanie sveta potravín, rozhodnú o budúcnosti potravinového hospodárstva Slovenska.

štefan harabin

Harabin by mal podľa SaS odísť z justície, nie na nižší súd

20.11.2018 12:58

Harabin sa vraj svojím konaním postavil de facto na stranu obhajoby členov zločineckej organizácie.

Pellegrini

Slovensko bude mať v roku 2019 vyrovnaný rozpočet

20.11.2018 12:40

Dosiahne sa to podaním pozmeňovacieho návrhu pri jeho prerokovávaní v pléne Národnej rady SR na jej najbližšej schôdzi.

Jadro, nukleárne, jadrové, atómové zbrane

Jadrová elektráreň Paks mešká, v Maďarsku môžu padať hlavy

20.11.2018 12:19

V maďarských vládnych kruhoch sa vážne hovorí o možnej výmene ministra bez kresla zodpovedného za rozšírenie jadrovej elektrárne v juhomaďarskom Paksi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 11248x
Priemerná čítanosť článkov: 937x

Autor blogu

Kategórie